TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Zespół Technologii Cienkowarstwowych

O Zespole

.

  

Jarosław Domaradzki pracuje na stanowisku profesora na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej. Tytuł magistra inżyniera uzyskał w 1999 roku, doktora w 2004 roku, a doktora habilitowanego w 2011 roku. Tytuł profesora otrzymał w roku 2020. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na technologii i diagnostyce właściwości elektrycznych i optycznych cienkich warstw. Jego najważniejsze osiągnięcia naukowe to badania, które doprowadziły do opracowania metod modyfikacji i funkcjonalizacji powłok cienkowarstwowych opartych na przezroczystych półprzewodnikach tlenkowych. Osiągnięcie to było poprzedzone opracowaniem kilku metod elektrycznej i optycznej charakteryzacji materiałów tlenkowych, w szczególności tlenków półprzewodzących i przewodzących. Wyniki badań takich wielofunkcyjnych powłok na bazie cienkich warstw tlenkowych zostały opublikowane w ponad 360 pracach naukowych oraz złożyły się na 11 przyznanych patentów.

dr hab. inż. Artur Wiatrowski:
- magister inżynier, Wydział Elektroniki, Politechnika Wrocławska, 2003 r., kierunek: Elektronika i Telekomunikacja, specjalność: Mikroelektronika, tytuł pracy magisterskiej: „Pomiary parametrów zintegrowanych fotodetektorów MSM-MESFET”,
- doktor nauk technicznych, Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, Politechnika Wrocławska, 2007 r., tytuł rozprawy: „Badanie procesów próżniowego nanoszenia warstw metodą impulsowego magnetronowego autorozpylania”,
- stopień doktora habilitowanego, 2019 r., za osiągnięcie naukowe "Innowacyjne metody sterowania procesem impulsowego rozpylania magnetronowego w zastosowaniu do technologii cienkowarstwowych",
- aktualny zakres działalności zawodowej: konsultacje projektowe urządzeń z obszaru techniki próżni, wykonywanie pomiarów diagnostycznych aparatury próżniowej, diagnostyka/ekspertyzy układów pomiarowych i sterujących, pomiary spektralne w zakresie promieniowania widzialnego, diagnostyka procesów nanoszenia cienkich warstw metalicznych, rezystywnych, dielektrycznych.

Obszar zainteresowań naukowych dr hab. inż. Damiana Wojcieszaka związany jest z wytwarzaniem i charakteryzacją innowacyjnych powłok cienkowarstwowych. Prowadzone przez niego badania dotyczą opracowywania nowych, nanokrystalicznych materiałów m.in. o dużej przezroczystości dla światła, małej rezystywności i szeregu różnych atrybutów użytkowych, które pozwoliłby m.in. na rozwój tzw. transparentnej elektroniki. Oprócz tego, przedmiotem jego zainteresowania są również powłoki biologicznie aktywne do zastosowania w elektronice i medycynie, jako innowacyjne biomateriały. Są one przez niego wytwarzane metodami PVD w postaci pojedynczych i wielowarstwowych powłok. Ich potencjalny obszar zastosowania stanowią m.in. różnego rodzaju biosensory, panele dotykowe, interaktywne wyświetlacze, czy też powierzchnie użytkowe z którymi kontakt ma wiele osób. 

Michał Mazur jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej. Stopień magistra inżyniera uzyskał w 2009 r., a stopień doktora w 2014 r. 5 lat później uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. Michał Mazur prowadzi badania nad powłokami cienkowarstwowymi otrzymywanymi metodami PVD, w tym rozpylaniem magnetronowym i parowaniem wiązką elektronową. Interesuje się cienkowarstwowymi czujnikami gazów oraz aktywnymi powłokami optycznymi na bazie tlenków metali wykazującymi efekt gazochromowy, czy elektrochromowy. Jego zainteresowania obejmują również dziedzinę związaną z Transparentną Elektroniką. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 200 publikacji naukowych, z czego ponad 80 zostało opublikowanych w czasopismach z listy JCR. Michał Mazur był dotychczas kierownikiem 4 grantów badawczych i wykonawcą kolejnych 11 projektów, w tym 2 realizowanych w konsorcjum z partnerami przemysłowymi. Odbył kilka międzynarodowych i krajowych staży naukowych i uczestniczył w ponad 50 konferencjach naukowych. Był 10-krotnie nagradzany za wystąpienia konferencyjne i współorganizował 12 konferencji naukowych

.Agata Obstarczyk jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej. Studia magisterskie ukończyła w roku 2015 na specjalności inżynieria i technologia polimerów. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie elektronika uzyskała z wyróżnieniem w 2018 roku. Agata Obstarczyk prowadzi badania nad powłokami cienkowarstwowymi otrzymywanymi metodami PVD, w tym rozpylaniem magnetronowym i parowaniem wiązką elektronową. Interesuje się charakteryzacją struktur cienkowarstwowych na bazie tlenków metali przejściowych. Jej zainteresowania obejmują również dziedzinę związaną z Transparentną Elektroniką oraz powłokami bioaktywnymi. Jej dorobek naukowy obejmuje ponad 50 publikacji naukowych, z których niemal połowa to artykuły w czasopismach z listy JCR. Agata Obstarczyk była dotychczas wykonawcą w siedmiu projektach badawczych. W trakcie studiów doktoranckich odbyła staż naukowy w Brandenburg University of Technology w Cottbus.

Dr inż. Laura Jasińska ukończyła studia inżynierskie na kierunku Elektroniki i Telekomunikacji na Wydziale Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Uzyskała tytuł Magistra Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej w 2016 roku. Ukończyła Doktorat w dziedzinie Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki w 2020 zajmując się modułami LTCC. Aktualnie zatrudniona jest jako adiunkt na wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów a jej zainteresowania obejmują ogniwa oraz moduły fotowoltaiczne ze wskazaniem analizy i obrazowania ich defektów.

Milena Kiliszkiewicz jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła studia inżynierskie oraz magisterskie na wydziale Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej na kierunku mechatronika. W trakcie realizowania pracy doktorskiej zajmowała się drukowaniem strumieniowym struktur elektronicznych i fotonicznych. Odbyła staż naukowy w Technische Universität Chemnitz. Stopień doktora w dyscyplinie Automatyki, Elektroniki, Elektrotechniki i Technologii Kosmicznych uzyskała w 2022 roku. Obecne zainteresowania naukowe obejmują warstwy cienkie wytwarzane metodą rozpylania magnetronowego (ze szczególnym uwzględnieniem warstw z tlenku cynku domieszkowanego glinem oraz tlenku miedzi). 

  

mgr inż. Paweł Chodasewicz ukończył studia magisterskie w 2021 roku na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. W październiku 2021 rozpoczął studia doktoranckie w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne. Swoją uwagę koncentruje na projektowaniu układów elektronicznych, pomiarze pracy wyjścia oraz szeroko pojętych technikach przyrostowych.

mgr inż. Ewa Mańkowska, ukończyła studia magisterskie Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, na kierunku Inżynieria Materiałowa. Jej obecne zainteresowania naukowe dotyczą badania różnych właściwości cienkich warstw tlenków metali.

Mgr inż. Patrycja Pokora ukończyła studia inżynierskie na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (kierunek Optyka – Inżynieria optyczna i fotonika). Po uzyskaniu dyplomu inżyniera kontynuowała naukę na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Optoelektronika i telekomunikacja światłowodowa). Pracę naukową wiąże z badaniami dotyczącymi właściwości wielofunkcyjnych nanomateriałów (tlenków metali) wytwarzanych w postaci cienkich warstw.

Mgr inż. Szymon Kiełczawa jest doktorantem realizującym pracę doktorską z zakresu transparentnej, elastycznej elektroniki. Z
wydziałem Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów związany od początku studiów inżynierskich. W ramach studiów I stopnia ukończył kierunek Elektronika i Telekomunikacja ze specjalnością Inżynieria Elektroniczna i Fotoniczna, natomiast w ramach studiów magisterskich studiował mechatronikę. Do zainteresowań badawczych należą: powłoki cienkowarstwowe, w szczególności do zastosowań w transparentnej, elastycznej elektronice oraz metody nanoszenia cienkich warstw ze szczególnym uwzględnieniem rozpylania magnetronowego.

  

  

Absolwent Advanced Applied Electronics na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Kierownik B+R w Food4Future Technologies oraz specjalista ds. elektroniki w Water Science and Technology Institute - H2O SciTech. Kieruje zespołem realizującym z powodzeniem interdyscyplinarne projekty w obszarze akwakultury, m.in. recyrkulacyjne systemy obiegu zamkniętego do hodowli zwierząt morskich oraz systemy do uprawy makro oraz mikroalg. Bezpośrednio zaangażowany w projektowanie oraz budowę modułowego systemu akwaponicznego do ekologicznej hodowli zwierząt i roślin w warunkach miejskich.
Ponadto, bezpośrednio zaangażowany w opracowanie przenośnego urządzenia do szybkiej detekcji patogenów w akwakulturze.
Obecnie doktorant w Szkole doktorskiej Politechniki Wrocławskiej, na wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów. W ramach pracy doktorskiej Pan mgr inż. Marcin Prządka zajmuje się opracowaniem systemu usprawniającego produkcję biosensorów, które obecnie znajdują zastosowanie na farmach łososi oraz krewetek. Zakres pracy obejmuje opracowanie systemu do precyzyjnej kontroli jakości sensorów w procesie in situ, przy pomocy urządzenia zintegrowanego w maszynie wykonującej modyfikację podłoży.

Mgr inż. Paulina Kapuścik ukończyła studia inżynierskie na kierunku Inżynieria materiałowa, natomiast studia magisterskie na kierunku Chemia i inżynieria materiałów o specjalności Advanced Nano- and Biomaterials. Od 2022 roku jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika. Planuje zajmować się badaniem właściwości cienkowarstwowych sensorów gazów o strukturze wielowarstwowej.

mgr inż. Maurycy Maziuk ukończył studia inżynierskie oraz magisterskie na kierunku Inżynieria Kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Od października 2022 roku jest doktorantem w dyscyplinie Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów pracując nad metodami detekcji oraz obrazowania defektów w ogniwach słonecznych.

Mgr inż. Wiktoria Weichbrodt ukończyła studia inżynierskie na kierunku Mechatronika na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów. Studia kontynuowała na kierunku Elektronika i Telekomunikacja (specjalność mikrosystemy) na tym samym wydziale. Od 2023 roku jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne. W ramach pracy doktorskiej zajmuje się badaniem właściwości chromowych cienkich warstw tlenków metali, w szczególności właściwości gazochromowych, elektrochromowych i fotochromowych.

Politechnika Wrocławska © 2024