TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Zespół Technologii Cienkowarstwowych

Koło Naukowe TE

Studenckie Koło Naukowe „Transparentna Elektronika - TE” powstało 2008 roku z inicjatywy prof. dr hab. inż. Danuty Kaczmarek. Od samego początku swojego istnienia prowadzi ono działalność popularyzatorską, mającą na celu rozwijanie wiedzy z zakresu elektroniki i fotoniki, a także kształtuje umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów dotyczących nanotechnologii. Pojęcie przezroczysta (transparentna) elektronika łączy klasyczną elektronikę oraz fotonikę, co nie jest łatwym zadaniem i wymaga wytwarzania nowego typu funkcjonalnych materiałów i zaawansowanych struktur mikroelektronicznych (np. powłok wielowarstwowych). Umożliwiają one równoczesne przetwarzanie sygnałów elektrycznych oraz optycznych. Studenci należący do Koła mają możliwość uczestniczenia w pracach technologicznych związanych z wytwarzaniem zaawansowanych nanomateriałów cienkowarstwowych w laboratoriach należących do Katedry Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej. Oprócz tego, zakres prowadzonych przez nich badań dotyczy także diagnostyki optycznej, elektrycznej i strukturalnej projektowanych i wytwarzanych funkcjonalnych powłok oraz od niedawna fotowoltaiki.

Celem Koła Naukowego TE jest:
- działalność popularyzatorska, mająca na celu rozwijanie wiedzy z zakresu elektroniki, fotoniki oraz fotowoltaiki,
- kształtowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów dotyczących nanostruktur,
- diagnostyka optyczna, elektryczna i strukturalna nanokrystalicznych materiałów cienkowarstwowych,
- rozwój technologii fotowoltaicznych w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne,
- umożliwienie szerokiej wymiany doświadczeń i prezentowania wyników własnych prac,
- integracja środowiska studenckiego.

Wstąpienie do Koła:
Członkiem Koła może zostać każdy student i doktorant, zainteresowany pogłębianiem swojej wiedzy. Wstąpienie do Koła TE wymaga wypełnienia deklaracji członkowskiej i jest potwierdzane pisemnie. Deklaracje są do pobrania w pok. 101 C-2.

Zarząd Koła TE:
1) mgr inż. Maurycy Maziuk Prezes Koła, (maurycy.maziuk@pwr.edu.pl, pok. 101 C-2)
2) mgr inż. Szymon Kiełczawa – WicePrezes Koła,
3) mgr inż. Paulina Kapuścik Sekretarz Koła

Opiekun Koła: dr hab. inż. Damian Wojcieszak, prof. uczelni

Politechnika Wrocławska © 2025